Ida-Viru Keskhaigla avab hooldekodu ja päevahoiu teenust pakkuva hooldekeskuse

D750 DSC5325Ida-Viru Keskhaigla avab sel nädalal Kohtla-Järvel Järve linnaosa endises haiglakompleksis statsionaarse hooldekeskuse, septembrist hakatakse osutama ka päevahoiuteenust.

„Inimestele vajaliku abi osutamisega tegelevad nii tervishoiu- kui hoolekande asutused ja meie jaoks oli hooldekeskuse avamine loomulik areng“ kommenteeris toimuvat Tarmo Bakler, Ida-Viru Keskhaigla juhatuse esimees.

2013. a. uue aktiivravikorpuse avamine Ahtmes seadis haigla paratamatu valiku ette, mida teha tühjaks jäänud vanade hoonetega – müüa, anda rendile, konserveerida, lammutada või leida uus kasutusala. Teiselt poolt seoses elanikkonna vananemisega kasvab vajadus vanurite hooldekodude ja päevahoiu järele. Hoone oli seni periooditi kasutuses ajutise asenduspinnana, mille järel otsustati võtta see püsivalt kasutusse haigla hooldekeskusena. Keskus hakkab pakkuma nii statsionaarse hooldekodu kui vanurite päevahoiu teenust.

Keskus asub Ravi 10 teisel ja kolmandal korrusel (kus varem asusid endise haigla sünnitus-, günekoloogia ja uroloogia osakond). Augustis avatakse 22 spetsiaalse hooldusvoodiga statsionaarne osakond, septembris alustatakse vanurite päevahoiuga ning vastavalt nõudlusele laiendatakse statsionaari kuni u voodikohani.

D750 DSC5314Hooldekodu hõlmab hooldust vajava isiku majutust ühe- või kahekohalistes tubades, toitlustust 4 korda päevas (ka dieettoidud), hooldusprotseduuride teostamist vastavalt vajadusele, abistamist hügieeniprotseduuride teostamisel, söömisel, ravimite võtmisel, igapäevatoimingute tegemisel (nt suhtlemisel omastega), voodipesu vahetamist ja vajadusel abi isiklike riiete vahetamisel, vaba aja veetmise võimaldamist puhketoas (televisioon, WiFi, seltskonnamängud jms) ja huvitegevuse võimaldamist (lugemine, arvutikasutamisvõimalus, käsitöö jms) keskuse tegelustoas, tähtpäevadel ja pühadel ning võimalusel välisüritustel osalemise korraldamist, pere- ja eriarsti(de) poolt määratud ravimite manustamist meditsiinitöötaja kontrolli all. Päevahoid sisaldab kolme toidukorda, järelevalvet ja erinevaid teenuseid, mida hooldatav vajab.

Selleks aastaks on baasteenuse hinnaks kavandatud 19€ ööpäevas ja päevahoius 12€ päevas.

Hooldekeskus alustab augustis 9 töötajaga, vastavalt laienemisele palgatakse 7-9 töötajat hiljem juurde. Toitu valmistatakse haigla enda köögis.
Täiendava tasu eest pakutakse lisateenuseid, soovi korral ka samas hoonekompleksis asuva taastus- ja hooldusravikliinikus.

„Hoone läbis haigla enda ehitusbrigaadi abiga väikese uuenduskuuri, ruumid said vastava sisustuse ning sel nädalal saabuvad esimesed hoolealused“ kirjeldas sündmuste käiku juuni algusest täiskohaga hooldekeskuse juhataja ametisse asunud Mare Välja.

D750 DSC5340D750 DSC5353D750 DSC5355