Plaanilise töö taastamine eriolukorra tingimustes pikendab järjekordi eriarsti vastuvõtule

olga mitsudaIda-Viru Keskhaiglas toimub plaaniline töö kõikidel erialadel, aga ohutuse tagamiseks ei ole võimalik patsiente vastu võtta pandeemiaeelse ajaga samas mahus. Haigla statsionaar, päevaravi ja eriarsti vastuvõtud toimuvad jätkuva karantiiniolukorra tingimustes – sissepääs hoonetesse on piiratud ja külastused ei ole lubatud.

„Teenindame patsiente varasema järjekorra alusel. Kuna ära öeldud visiitide arv on suur ja haiglas saab vastu võtta varasemast vähem patsiente, siis järjekord eriarsti vastuvõtule ja haiglasse ravile pääsemiseks pikeneb,“ ütles polikliinilise teenistuse vastutav õde Olga Mitšuda. Ta lisas: „Töötame ootealadeta, mistõttu 2+2 reegli tagamiseks palume vastuvõtule tulla täpselt, mitte varem kui 15 min enne kokkulepitud aega, ja täita haigla töötajate korraldusi! Täname patsiente nende mõistva suhtumise eest – me kõik peame viiruse teise laine ennetamiseks muutma enda käitumist ja viima nakatumise võimalused miinimumini.“

Paljud inimesed on kohusetundlikult harjunud arsti juurde tulema varakult, Ida-Virumaa iseärasusi arvestades võib see olla tingitud ka ühistranspordi liikumise graafikutest. Kuna tervisemajades ja polikliinikutes on 2+2 nõude täitmiseks piiratud ootealasid, siis patsienti ei lubata hoonesse mitte varem kui 15 minutit enne vastuvõttu.
Haigla palub, et võimalusel toimetaksid patsiendi lähedased ta arsti vastuvõtule isikliku transpordiga. Samas juhime tähelepanu, et ilma hädavajaduseta saatjaid hoonesse ei lubata.

Kui patsiendil pole viirushaiguste sümptomeid (köha, kurguvalu, nohu, palavik üle 37,5°), siis Terviseameti poolt kehtestatud tervisedeklaratsioon, tuleb täita arsti vastuvõtuga samal päeval. Minnes kasvõi mõne päeva pärast kordusvastuvõtule, tuleb deklaratsioon uuesti täita.
Tervisedeklaratsiooni peavad täitma ka uuringutele ja/või protseduuride tuppa analüüse andma minevad patsiendid ja kui hoonesse siseneb ka patsiendi saatja, siis peab ka tema täitma tervisedeklaratsiooni.
Deklaratsiooni saab alla laadida haigla koduleheküljelt nii eesti kui vene keeles, samas leiab ka KKK ehk vastused korduma kippuvatele küsimustele (eesti ja vene keeles).

„Palume patsientidel hinnata kriitiliselt enda tervislikku seisundit ning tunnistada meditsiinitöötajatele ausalt kõiki sümptomeid, et sellega oleks võimalik arvestada. Haigla ravib ka COVID-19 kahtlusega patsiente, aga me peame seda eelnevalt teadma, et tagada teiste patsientide ja metisiinitöötajate turvalisus“ ütles Mitšuda.

jarjekord

ooteala

 

Vaata ka haigla töötajate poolt tehtud õppevideot

https://m.youtube.com/watch?v=hhcljz7cZoU&feature=youtu.be#menu