Ahtme tervisemaja avati sümboolse lindilõikamisega

25. mail toimus Ida-Viru keskhaigla koosseisu kuuluva Ahtme tervisemaja avamine, mis sai tähistatud sümboolse lindilõikamisega.

Arvestades keerulist epidemioloogilist olukorda, toimus üritus tagasihoidliku külaliste arvuga. Avamisel osales Riigikogu esimees Jüri Ratas, majas tegevust alustavad perearstid ja -õed, Ida-Viru keskhaigla nõukogu- ja juhtkonna esindajad.

„Meil on rõõm, et valmis on saanud järjekordne kaasaegse ravikeskkonnaga maja, kus saame tagada tänapäevastele standarditele vastavaid teenuseid. Kuigi seinad ainuüksi ei ravi, tunnevad ennast paremini nii abisaajad kui ka siinsed töötajad,“ ütles Ida-Viru keskhaigla juhatuse esimees Tarmo Bakler.

Lähinädalatel alustavad tervisemajas tööd kuus perearsti: dr L. Panenko, dr N. Mettus, dr L. Postolova, dr N. Kondratjeva, dr I. Prosalova ja dr J. Aleksandrova.
Perearstid on öelnud, et uus korpus neile väga meeldib. „Uued ruumid on mugavad, valgusküllased, avarad ja vastavad kõrgetele standarditele. Oluliseks täienduseks on ka see, et nüüd saavad õed läbi viia iseseisvat vastuvõttu“, jagas doktor Ljudmila Panenko.

Ahtme tervisemaja ehitust toetasid Euroopa Regionaalarengu Fond ja Kohtla-Järve linn.

Ahtme tervisemaja avamine