Ida-Viru Keskhaigla avas uue M-ravikorpuse.

DSC 9811 copy

SA Ida-Viru Keskhaigla avas 6. oktoobril uue aktiivravikorpuse Kohtla-Järve Ahtme linnaosas.

Uues korpuses hakkavad paiknema keskhaigla sisekliiniku statsionaar, apteegiteenistus, laboriteenistus, toitlustusosakond ning patoloogiateenistus.

Korpuse ehitustööd algasid 2019. aasta augustis ja lõppesid 2021. aasta septembris. Ehituse kogumaksumuseks kujunes 14 355 118 eurot, millest üle poole finantseeriti Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt ning ülejäänud osa SA Ida-Viru Keskhaigla omavahenditest ning Eesti riigi toel.

Valminud M-korpus on osa SA Ida-Viru Keskhaigla pikemast arengukavast, mille jooksul on seni valminud haigla K-korpus (2013), uus nakkuskorpus (2018) ja Ahtme tervisemaja (2021) ning renoveeritud Järve tervisemaja (2020). Sama projekti raames on haiglal plaanis veel ka olemasoleva G-korpuse renoveerimine aastaks 2023.

SA Ida-Viru Keskhaigla juhi Tarmo Tohveri sõnul on uue ravikorpuse avamine märkimisväärne teetähis haigla arengus mis aitab tagada haigla jätkuva kõrge ravikvaliteedi ning kaasajastab senisest veelgi haigla olmetingimusi ning tehnilist valmidust patsientide parimaks teenindamiseks. „Uus ravikorpus saab olema sisustatud parima meditsiinitehnikaga ning loob lisaks patsientide heaolule ka kaasaegsed ja mugavad töötingimused meie haigla töötajatele,“ ütles Tohver.