Vereteenistus

e buttonSA Ida-Viru Keskhaigla vereteenistus asub Kohtla-Järve Polikliinikus (3. korrusel), Ravi 10D.

Vereteenistuse infotelefon: 339 5117
Vereteenistuse kvaliteedijuht - Galina Blinova, telefon 339 5115
Vastutav õde - Aleksandra Kaptjug, telefon 339 5116

Vajame doonoreid

Palume kõikide veregruppide doonorite abi!

IVKH Vereteenistus pöördub 0, A ja B Rh negatiivsete veregruppide doonorite poole abi saamiseks. Kutsume Teid vereloovutustele, sest haiglate verevajadus on kõikide nende veregruppide osas tõusnud ja püsivalt kõrge. Täname kõiki neid, kes on juba meie pöördumistele vastanud.

Doonorite vastuvõtt toimub       
Narvas doonoreid võetakse vastu
E     8:00-17:30 
T-N  8:00-15:00 
R     8:00-12:00
iga kuu 1. kolmapäeval 10:00-15:00
Narva Haigla polikliinikus
(Vestervalli 15, 0. korrus, kab 029)

VÄLJASÕITUDE GRAAFIK VEEBRUARIS

vereteenistus 02

OOTAME KÕIKI, KES SOOVIVAD VERD LOOVUTADA! KAASAS PEAB OLEMA ISIKUT TÕENDAV DOKUMENT. 

 

Kes võib olla doonor?

Doonor peaks olema terve, vähemalt 50 kg kaaluv 18-65. aastane inimene. Esmakordselt võib doonoriks tulla kuni 60. eluaastani.   

Mida peaks jälgima enne vere andmist?

Doonor peaks järgima tervislikku elustiili. Enne vereandmist peab doonor olema piisavalt puhanud. Nädal enne vereandmist oleks soovitav hoiduda alkoholi tarbimisest. Vahetult enne vereandmist peab hoiduma suitsetamisest, et nikotiini verre sattumist ära hoida. Toit, mida doonor tarbib vereandmisele eelneval ja vereandmise päeval ei tohi olla liiga rasvane ning peab sisaldama piisaval hulgal vedelikku. Kindlasti tuleb kolm tundi enne vereandmist süüa. Juhul kui doonor on tarvitanud vahetult enne vereandmist ravimeid (ka aspiriini), tuleb sellest kindlasti informeerida meditsiinilise läbivaatuse teostajat, kes mõõdab enne vere andmist vererõhku ning otsustab, kas isik sobib verd andma. 

Kas vere andmine on ohutu?

Võetav verekogus ei kahjusta doonori tervist, vere hulk taastub 24 tunni jooksul, rakulised osad kolme nädala jooksul. Kogu vereandmisel kasutatav materjal on ühekordseks kasutamiseks, seega on välistatud doonori nakatamine vere kaudu levivate viirustega. 
Vahe kahe vereandmise vahel peab olema vähemalt 60 päeva. Naised võivad verd anda kuni neli ja mehed kuni viis korda aastas.  

Küsitluslehed enne vereandmist, miks peab neile vastama? 

Vereandmine peab olema ohutu nii vereandjale kui ka veresaajale. Kuna vereanalüüsi põhjal pole võimalik kõiki haigusi kindlaks teha, täidab iga doonor lihtsa küsimustiku oma tervisliku seisundi ja eluviiside kohta (oluline on vastata ausalt kõigile küsimustele, et mitte panna ohtu enda ja patsiendi tervist). Doonor kinnitab esitatud andmete õigsust allkirjaga. Andmed on konfidentsiaalsed ja ei kuulu avalikustamisele. 

Missuguseid analüüse doonoriverest tehakse? 

Igal doonoril määratakse veregrupp AB0-, reesus-, ja kell-süsteemis ning erütrotsütaarsed antikehad, HI-viiruse ja hepatiidi C-viiruse antikehad, hepatiidi B-viiruse pinnaantigeen ning süüfilise tekitaja antikehad.

Kes ei saa olla doonor?

Doonoriks peaks olema terve inimene. Verd ei soovitata loovutada nõrga organismiga inimestel, rasedatel naistel, rinnaga toitvatel emadel. Loovutada verd ei saa HIV ja hepatiit viiruse kandjad, narkomaanid.   

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo