Sõltuvusprobleemidega noorukite ravi- ja rehabilitatsioonikeskus

Ambulatoorne teenus

Pakume erinevaid individuaalseid ja grupipõhiseid terapeutilisi sekkumisi sõltuvus- ja käitumisprobleemiga noortele vanuses 13-18 ja nende lähedastele. Noored, kelle puhul on kas koolis/KOV-is fikseeritud sõltuvusainete tarvitamine (tubakas, alkohol, narkootikumid jm), mis on tekitanud käitumuslikke ja tervislikke probleeme.

Ambulatoorsed vastuvõtud toimuvad aadressil Torujõe 3, Kohtla-Järvel E-R 9:00 – 17:30.

Teenus on üleeestiline ning aeg vastuvõtule tuleb eelnevalt registreerida koordinaatori kaudu telefonil 33 95 087 või 5688 1770.

SA Ida-Viru Keskhaigla sõltuvusprobleemidega noorukite ravi- ja rehabilitatsioonikeskuse meeskonda kuuluvad projektijuht-koordinaator, psühholoog ja sotsiaaltöötaja. Rehabilitatsioonimeeskonda kuulub ka psühhiaater dr Hanna Sova, kes on kohal ühel päeval nädalas ja kelle poole suunab meie keskuse psühholoog. Kõik meeskonnas töötavad spetsialistid omavad pikaajalist töökogemust erivajadustega noortega ja nende peredega töötamisel.

Projektijuht-koordinaator    
Sotsiaaltöötaja
Psühholoog
Viktoria Žitkova Kristiina Danilova Viktor Korobka
Tel 339 5087 Tel 339 5087 Tel 339 5088
     

Ambulatoorne teenus võib koosneda ühest kuni kümnest kohtumisest. Vajadusel on võimalus ambulatoorset teenust pikendada või suunata nooruk statsionaarsele teenusele.

Kes saavad tulla nõustamisele?

 1. Jätkutuge saavad eelmistel aastatel statsionaarprogrammi läbinud noorukid ja nende lähedased
 2. Uued kliendid
  Meie poole saavad pöörduda ka uued kliendid st pered/noorukid, kes varasemalt ei ole meie rehabilitatsiooniprogrammis osalenud. Uutele klientidele pakume samuti pere vajadustel põhinevaid teenuseid, mis keskenduvad nii võrgustikule kui ka individuaalsetele terapeutilistele tegevustele.
  Esimese sammuna palume uutel klientidel võtta ühendust meie koordinaatori Viktoria Žitkovaga telefonil 33 95 087, et leppida kokku edasised sammud.

Ambulatoorse teenuse raames pakume:

 • sõltuvus- ja käitumisprobleemi analüüsimist ja edasise toetuskava koostamist koostöös meeskonna spetsialistidega (psühholoog, sotsiaaltöötaja, psühhiaater);
 • nõustamine keskuse ruumides või muul moel (skype, e-mail, telefon jm);
 • individuaalne lähenemine probleemide lahendamisel erinevate terapeutiliste sekkumiste abil;
 • grupipõhised terapeutilised sekkumised;
 • pere ja võrgustiku nõustamine;
 • pere ja KOV vajadustel põhinevad võrgustikunõustamised interneti teel.

Statsionaarne teenus

Pakume 13-18 aastastele sõltuvus- ja käitumihäiretega noortele kogu noore arengut toetavat teenust. Teenus hõlmab turvalist õpi – ja elukeskkonda, tervisliku elurütmi taastamist, erinevaid terapeutilisi sekkumisi ja enese tundmaõppimisvõimalusi.
Statsionaarne teenus on hetkel väljatöötamisel. Teenust hakatakse pakkuma Kohtla-Järvel eraldiseisvas majas aadressil Torujõe 3. Pikaajaline ravi- ja rehabilitatsiooniteenus hakkab tuginema eelkõige miljööteraapia põhimõtetel. Keskus avatakse 2019.aastal.
Jälgige selle kohta infot koduleheküljelt.

 

tervisearenguinstituutlogo

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo