Sünnitusabi

Sünnitusosakonnas on kaks kaasaegset sünnitustuba. Sünnituseelseks raviks ja sünnitusjärgseks hoolduseks on neli tasulist perepalatit ja neli kahekohalist palatit. Osakonnas on ööpäevaringselt olemas kaks ämmaemandat, günekoloog ja lastearst.

Saabumine sünnitusosakonda

Sünnitajate vastuvõtt toimub ööpäevaringselt. Kella 07:00-20:00 tulevad patsiendid ise sünnitusosakonda, mis asub II korrusel haigla K-korpuses. Patsientide vastuvõtt toimub ajavahemikus 20:00-07:00 erakorralise meditsiini osakonna kaudu, kus Teid suunatakse I korruselt liftiga II korrusele. Osakonna valveämmaemand vormistab patsiendi saabumise ning juhatab edasi kas
sünnitustuppa või palatisse.

Mida sünnitama tulles kaasa võtta?

· Rasedakaart (kaardi juurde kuulub ka kollane verekaart)

· Isikut tõendav dokument

· Vahetusjalatsid endale ja vajadusel ka tugiisikule

· Mugavad riided, nt kittel ja öösärk (neid pakutakse ka haiglas)

· Hügieeni ja isikliku tualeti tarbed (hügieenisidemed, aluspüksid, puuvillased rinnahoidjad)

· Soovi korral sööki ja jooki

· Vastsündinu riided kojuminekuks

Tugiisikud sünnitusel

Sünnituse juurde on lubatud üks patsiendiga koos elav tugiisik negatiivse COVID-19 testiga. COVID-19 testi on võimalik teha tasuta sünnitusosakonnas (kehtib 72 tundi). Negatiivne COVID-19 test on vajalik ka vaktsineeritud ja üle 90 päeva tagasi olnud positiivse COVID-19 uuringutulemusega tugiisiku puhul.

Sünnituse juurde lubatud tugiisik tohib viibida sünnitustoas sünnituse ajal ning sünnitusjärgselt perepalatis. Sünnitusosakonda lubatud tugiisik peaks viibima palatis ning osakonnast lahkumine ei ole koju kirjutamiseni lubatud.

Sünnituse kulg

Ämmaemand annab ülevaate Teiega toimuvast ning informeerib sünnituse kulu kohta. Samuti jälgib ämmaemand loote südametegevust ning sünnituse edenemist. Kõrvalekallete esinemise korral teavitab ämmaemand koheselt valvearsti, kes otsustab edasist sünnitusplaani.

Sünnituse parimaks kulgemiseks püüame luua sünnitajale mugava ja turvalise keskkonna. Soosime tugiisiku juuresolekut sünnitusel ning püüame arvestada sünnitaja erisoovidega.

Igale sünnitajale tagame isikliku sünnitustoa.

Sünnituse valutustamiseks kasutatakse: vesi, medikamendid, naerugaas, epiduraalanesteesia.

Sünnitusjärgne periood ja vastsündinu jälgimine

Lastearsti läbivaatus ja vastsündinu seisundi hindamine toimub tavapäraselt esimese 24 tunni jooksul.

Igapäevaselt teostatakse vastsündinu läbivaatus, kaalu kontroll ja hooldustoimingud.

Vastsündinutele teostatakse sünnitusosakonnas: BCG vaktsineerimist (võib vajadusel toimuda ka ambulatoorselt Järve tervisemajas), kuulmise kontroll, FSH ja TSH skriining (ainevahetushaiguste fenüülketonuuria ja kilpnäärme alatalitluse avastamiseks), vajadusel ka lisauuringud, mida lastearst vajalikuks peab.

Raskes seisundis vastsündinute jaoks on olemas eraldi laste intensiivravi jälgimispalat.

Tasuline perepalat ja individuaalse ämmaemanda sünnitusabi teenus

Tasulises perepalatis võib ööpäevaringselt viibida üks tugiisik. Perepalati hind on 27 eurot ööpäev. Hinna sees on tugiisiku 3-kordne toitlustus. Palatis on televiisor, interneti kasutamise võimalus, WC ja dušš. Perepalatit ei ole võimalik ette broneerida.

Sünnitajate soovidele vastu tulles pakume Teile tasulist individuaalset ämmaemanda teenust sünnitusel, mis tähendab, et üks ämmaemand on Teiega sünnitama saabumisest kuni sünnituse lõpuni. See ämmaemand on muudest kohustustest vaba ja tegeleb ainult ühe sünnitajaga. Teenuse hinnaks on 375 eurot.

SÜNDIDE TABELID

2014
2014 
2015
2015 
2016
2016 
2017
2017
2018
2018
2019
2019
2021
 Beebitahvel 2021
2023sünnitused 2023

       
SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo