Toetusstreigi töökorraldus Ida-Viru Keskhaiglas 08.–10.oktoobrini 2012

Toetusstreik puudutab vaid ambulatoorseid ja plaanilisi uuringuid. Tervishoiutöötajate toetusstreigist osavõtt on erialati erinev.

Vastavalt Eesti Arstide Liidu, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu ja Haiglate liidu kokkuleppele töötavad täies mahus kiirabi, erakorralise meditsiini ja intensiivravi osakonnad, samuti ei peatata tööd sünnitusabis, rasedate, laste ja onkoloogiliste haigete ravis. Vastuvõtud toimuvad vastavalt polikliiniku töögraafikule.

Toetusstreigi toimumise korral võetakse kõikide vastuvõtule registreerunutega isiklikult ühendust hiljemalt üks päev enne mitte toimuvat vastuvõttu patsiendi poolt jäetud kontakttelefonil ning pakutakse esimest vaba aega pärast toetusstreigi lõppu. Kui patsiendiga ei ole ühendust võetud, siis võib arvestada, et vastuvõtt toimub. 

Ambulatoorsete vastuvõttude kohta saab infot polikliinikute registratuuridest.

Palume kindlasti pöörata tähelepanu sellele, et nii kiirabi kui EMO ülesandeks on vältimatu või erakorralise esmaabi andmine. Pikemaajaliste või kohest sekkumist mitte nõudvate probleemidega tuleb pöörduda perearsti või erialaspetsialisti poole.

Täiendatud 05.10.2012