Selver andis haiglale üle toetustšeki.

Neljapäeval, 5.veebruaril, andsid  Kohtla Järve Selveri  direktor Angela Luiksoo ja Jõhvi Selveri direktor Heiki Kiisküla Ida-Viru Keskhaiglale üle tšeki 6115 euroga heategevuskampaania „Koos on kergem“ käigus kogutud annetusega. Toetussumma on mõeldud haigla sünnitusosakonnale  hingamist toetava aparaadi ja vaakuumekstraktori  soetamiseks.

D97 DSC3070D97 DSC3068

 

 

 

 

 

 

„Täname eelkõige ostjaid, kes juba 12. korda toimuva kampaania „Koos on kergem“ käigus on annetusi teinud“ ütles Kiisküla tšekki üle andes. Ta lisas, et vaatamata keerulistele aegadele õnnestus seegi kord õnnestus koguda suurem toetussumma kui eelmisel aastal.

Tšeki vastu võtnud Kirurgiakliiniku sünnitusosakonna vanemarst Tivador Lakatoš rõhutas, et „Ida-Viru Keskhaigla sünnitusosakond on üks uuemaid ja hästi sisustatud, aga hindame siiralt inimeste soovi toetada heategevusaktsiooni kaudu sünnituspalatisse uute seadmete ostmist. Ka annetajatele on tähtis, et nende toetuse eest soetatakse midagi olulist. „

D97 DSC3071D97 DSC3079

 

 

 

 

 

„Me oleme teleseriaalides harjunud nägema, kuidas meedikud kiirkorras erinevat tehnikat teisaldavad. IVKH-s on kaks sünnituspalatit ning osa sünnitusi tuleb vastu võtta ka operatsioonisaalis, mistõttu peavad ka mitmed statsionaarsed seadmed olema dubleeritud,“ selgitas enda tänukõnes juhatuse esimees Tarmo Bakler, miks on vaja soetada veel üks hingamist toetav aparaat.

2014. aastal võeti IVKH vastu 441 sünnitust, mille käigus tuli ilmale 443 last, sh 235 poissi ja 208 tüdruk. Tänavu jaanuaris on 36 sünnitajat toonud ilmale 38 last.

Selver annetuskampaania „koos on kergem toimus 19. novembrist  5. jaanuarini ja oli suunatud kodukoha haigla laste- või sünnitusosakonna toetamisele. IVKH-s on üle aasta vaheldumisi toetatud nii laste- kui sünnitusosakonda.

D97 DSC3080D97 DSC3081