29. oktoobril oli rahvusvaheline insuldipäev

insultInsult on maailmas südamehaiguste järel sageduselt teine surma põhjustaja ning suurim invaliidsuse tekitaja. Eestis haigestub insulti igal aastal üle 4500 inimese ning umbes 25% kõikidest insultidest tekib alla 50-aastastel inimestel. Eestis esineb tööealistel insulti palju sagedamini, kui teistes Euroopa riikides. Insuldi tagajärjel saab kolmandik patsiente püsipuude ning kolmandik sureb ühe kuu jooksul, vaid kolmandik taastub ühe kuu jooksul haigestumise eelsele tasemele.

Ida-Viru Keskhaigla koordineerimisel on valminud veebikeskkond „Elu pärast insulti", mille fookus on suunatud, nagu nimigi ütleb, insuldijärgsele elule.

IVKH insuldiprojeti juht Evelin Kruusalu: "Veebikeskkond on pühendatud kõigile, olenemata east ja soost, keda huvitavad teemad tervisest, insuldist, haiguse ennetamisest. Eelkõige saavad siin abi need, keda insult on puudutanud – keskkond õpetab, kuidas tulla toime elumuutustega pärast insulti. Eluparastinsulti.ee veebilehel on võimalik küsida isikustamata nõu insulti puudutavates küsimustes, ühtlasi saab tutvuda ka teiste poolt esitatud küsimuste- ja neile antud vastustega. Küsimustele annavad vastuseid vastava valdkonna spetsialistid - arstid, õed, kohaliku omavalitsuse sotsiaalvaldkonna spetsialistid, insuldipatsiendi raviteekonna koordinaator.

Loodud veebikeskkond on mõeldud lihtsustama insuldialaste küsimustele vastuste saamist just siis, kui küsija ei tea täpselt, kellele oma päring suunata. Lisaks annab see põnevat ja kasulikku lugemist insulti puudutavatel teemadel kõikidele huvilistele.

Julgustame esitama insuldiga seotud küsimusi.

www.eluparastinsulti.ee
www.posleinsulta.ee

Tutvu lisaks:

www.insult.ee
https://www.insuldiselts.ee/et