Ida-Viru keskhaigla suurendab COVID-19 ravikohtade arvu

Seoses haigestumiste pideva kasvuga Ida-Virumaal ning taastusravi- ja õendusabi kliinikus toimunud puhanguga loob Ida-Viru keskhaigla täiendava COVID-19 patsientide raviala. Selleks avatakse COVID-19 patsientide raviosakond Kohtla-Järve Järve linnaosas aadressil Ravi 10B, eraldatuna haigla aktiivravikorpusest Ahtmes ja Järve tervisemajast. Kokku on Ida-Viru keskhaiglas COVID-19 patsientide raviks 52 kohta.

19.11 õhtu seisuga on taastusravi- ja õendusabi kliiniku puhangus 20 töötajat ja 20 patsienti, enamus neist on ilma sümptomiteta. Haigla töö on korraldatud nii, et puhanguga seotud üksuste töötajad ei liigu haigla teistes üksustes. Plaaniline töö taastusravis ja õendusabis toimub piiratud mahus, ülejäänud haigla plaaniline töö jätkub muutusteta.

Valmis uuendatud insult.ee veebileht

 insultee logoÜle-eestilises koostöös uuendati insuldipatsientidele ja lähedastele suunatud veebilehte insult.ee. 
29. oktoobril, ülemaailmsel insuldipäeval, avaldati insuldipatsientidele ja lähedastele suunatud veebileht www.insult.ee.

Veebilehe uue sisu ja vormi nimel on alates kevadest teinud üle Eesti koostööd Ludvig Puusepa Nimeline Neuroloogide ja Neurokirurgide Selts, Eesti Insuldiliit, Tartu Ülikooli Kliinikum, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Ida-Viru Keskhaigla ja Lääne-Tallinna Keskhaigla.

Insulditeemaline veebileht insult.ee on üle-eestiline ja tõenduspõhine infoallikas, mille eesmärk on parandada nii avalikkuse teadlikkust insuldist kui ka toetada insuldi läbi teinud inimesi ja nende lähedasi taastumiseks vajaliku teabe kättesaamisel. Lehe uuendamisel seati eesmärgiks, et sealt leiaks teavet kõikide insuldiga seotud küsimuste kohta, ühtlasi lisati lehele kogemuslood, mis avavad insuldipatsientide ja lähedaste endi kogemust haigusega toimetulekul.

Tartu Ülikooli Kliinikumi neuroloogi Janika Kõrva sõnul on kiire abi insuldi puhul esmatähtis: „Oluline on insulti ennetada, seda ära tunda ja selle tekkimisel viivitamatult kutsuda kiirabi, mistõttu leiab uuelt veebilehelt teavet nii ennetamise, põhjuste kui ka ravipõhimõtete kohta,“ sõnas dr Kõrv. Ta lisab, et ülemaailmseks insuldipäevaks kaasajastatud veebileht asutati Eesti Insuldiliidu poolt juba 2012. aastal, ent tänaseks on seda koostöös haiglate ja Ludvig Puusepa Nimelise Neuroloogide ja Neurokirurgide Seltsiga põhjalikult kaasajastatud.

Insuldi läbi teinud ja nüüd taastumisnõustajana töötav Elen Kirt rõhutab, et uuendatud koduleht on insuldist taastuvale inimesele väga suureks abiks, sest palju tähelepanu on pööratud elule pärast insulti haigestumist. „Põhjalik informatsioon insuldist, temaatilised viited, haiglate kontaktandmed, patsientide kogemuslood ja palju muud olulist, on koondatud mugavalt ühele veebilehele, kus on lihtne orienteeruda. Taastuja saab siit head informatiivset tuge ja ka julgustust oma muutunud eluga edasi liikuda,“ kommenteeris Kirt.

Insultee

Veebilehele oodatakse ka insuldi läbi teinud inimeste ja nende lähedaste tagasisidet.

Veebilehte insult.ee uuendati Eesti Haigekassa rahastatud insuldi juhtprojekti raames. Juhtprojekt toimub neljas insuldikeskuses: Tartu Ülikooli Kliinikumis, Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, Lääne-Tallinna Keskhaiglas ja Ida-Viru Keskhaiglas. Lisaks veebilehe kaasajastamisele ja uuele sisule on partnerid sõlminud kokkuleppe, mille alusel tagatakse ühine veebilehe arendus ja uuendamine ka järgmiste aastate jooksul.

В Силламяэ начал работу пункт тестирования на коронавирус

IMG 45792С 16-го октября жители Силламяэ имеют возможность сдать тест недалеко от места жительства.

Тестирование проводится по предварительной записи. 

Пожалуйста, приходите точно к назначенному времени, заранее приходить не следует. 

- При появлении симптомов заболевания, обратитесь к семейному врачу;

- Семейный врач выдаст направление на анализ;

- Работник центра тестирования свяжется с вами и предложит выбрать место и время сдачи пробы;

- Приходя на тестирование нужно иметь с собой документ, удостоверяющий личность.

В пункт тестирования можно приходить пешком или приезжать на машине.

Платный тест на коронавирус можно сдать в отделении Synlab в Йыхви. 

Приглашаем молодых спортсменов на обследование

FDИда-Вируская Центральная Больница пригоашает молодых спортсменов на проверку здоровья. 

Регистрация по телефону 33 78 780. При регистрации необходимо указать, сколько часов в неделю вы тренируетесь. Обследование проходит в Ярвеском доме здоровья, Рави 10D, Кохтла-Ярве, кабинет D5035. 

 Обследование проводится молодым спортсменам в возрасте до 19 лет (включительно), которые, помимо школьных уроков физкультуры, посещают тренировки минимум три раза в неделю.
Объем и частота обследований зависит от количества тренировочных часов молодого спортсмена в неделю.

Обследование молодых спортсменов является бесплатным для пациента.

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo