Sünnitusabi

Sünnitusosakonnas on 2 sünnitustuba. Teid teenindavad ööpäevaringselt kaks ämmaemandat, günekoloog ja neonatoloog.

Sünnitajate vastuvõtt toimub ööpäevaringselt. 07:00-20:00 patsiendid tulevad ise sünnitusosakonda, mis asub II korrusel haigla K-korpuses. 20:00-07:00 patsientide vastuvõtt toimub erakorralise meditsiini osakonna kaudu ja Teid suunatakse I korruselt liftiga II korrusele sünnitusosakonda. Osakonnas valveämmaemand vormistab Teie saabumise ja saadab Teid sünnitustuppa või palatisse.

Sünnituse juurde on lubatud üks ühes leibkonnas elav tugiisik negatiivse Covid-19 testiga (testist ei tohiks üle 48 t möödas olla) või tugiisik, kes on läbipõdenud koroonaviirust viimase 6 kuu jooksul (peaks näitama dokumenti, mis kinnitab positiivset koroonaviiruse testi).
Sünnituse juurde lubatud tugiisik tohib viibida sünnitustoas sünnituse ajal ning 2 tundi peale sünnitust. Kui naine viiakse üle sünnitusjärgsesse palatisse on tugiisik kohustatud lahkuma. Sünnitusjärgsesse palatisse ei ole tugiisikud lubatud.

Ämmaemand annab Teile ülevaate Teiega toimuvast ja informatsiooni Teie sünnituse kulu kohta. Samuti jälgib ämmaemand loote südametegevust ning sünnituse edenemist. Kõrvalekallete esinemise korral informeerib ämmaemand koheselt valvearsti, kes otsustab edasise sünnituse juhtimise plaani.

Sünnituse parimaks kulgemiseks püüame luua sünnitajale mugava ja turvalise keskkonna. Soosime tugiisiku juuresolekut sünnitusel ning püüame arvestada sünnitaja erisoovidega.

Igale sünnitajale tagame isikliku sünnitustoa.

Sünnituse valutustamiseks kasutatakse: vesi, medikamendid, naerugaas, epiduraalanasteesia.

Lastearsti läbivaatus ja vastsündinu seisundi hindamine toimub tavapäraselt esimese 24 tunni jooksul.

Igapäevaselt teostatakse vastsündinu läbivaatus, kaalu kontroll ja hooldustoimingud.

Lisaks sünnitusosakonnas toimub: vaktsineerimine, kuulmise kontroll, FSH ja TSH skriining (ainevahetushaiguste fenüülketonuuria ja kilpnäärme alatalitluse avastamiseks)

Raskes seisundis vastsündinute jaoks on olemas eraldi lasteintensiiv.

Sünnituseelseks raviks ja sünnitusjärgseks hoolduseks on 4 tasulist perepalatit ja 4 kahekohalist palatit.

Tasulises perepalatis võib ööpäevaringselt Teile lähedane inimene. Perepalati hind on 27 eur ot ööpäev. Hinna sees on Teie kaaslase toitlustus 3 korda päevas. Palatis on televiisor, interneti kasutamise võimalus, WC ja duššˇ. Perepalatit ette tellida ei saa.

Sünnitajate soovidele vastu tulles pakume Teile tasulist individuaalset ämmaemanda teenust sünnitusel, mis tähendab, et üks ämmaemand on Teiega sünnitama saabumisest kuni sünnituse lõpuni. See ämmaemand on muudest kohustustest vaba tegeledes ainuüksi Teiega.

SÜNDIDE TABELID

2014
2014 
2015
2015 
2016
2016 
2017
2017
2018
2018
2019
2019
SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo