9.–15. märtsini toimub iga-aastane Patsiendiohutuse teadlikkuse nädal, mille eesmärk on tõsta nii tervishoiutöötajate kui ka kogukonna teadlikkust patsiendiohutusest.
See tänuväärne algatus toimub juba 23. korda ning 2025. aasta teema keskendub ohutuskultuuri tugevdamisele tervishoiuasutustes. Tugev ohutuskultuur tagab, et kõik tervishoiutöötajad – alates arstidest, õdedest kuni halduspersonalini – on pühendunud riskide tuvastamisele, vigadest teatamisele ja vajalike lahenduste rakendamisele, et ennetada kahjusid.
Ida-Viru Keskhaigla õenduse ja patsiendikogemuse juht Julia Kedus selgitas: „Õendusel on patsiendiohutuse tagamisel keskne roll, sest õendustöötajad on patsiendi kõrval ööpäevaringselt ja vastutavad paljude ohutuskriitiliste tegevuste eest, samas on patsiendiohutuse tagamine kogu meeskonnatöö, kus kõik tervishoiutöötajad panustavad turvalise ja kvaliteetse ravi tagamisse ja ka patsiendil endal on oluline roll ja seetõttu keskendumegi sel nädalal iga päev ühele olulisele sammule, et teadlikkust tõsta.“
Kas tead, mis on patsiendiohutus? Patsiendiohutus tähendab patsientidele tervishoiuteenuse osutamise ajal võimaliku soovimatu kahju ennetamist, vähendamist ja kahju tekkimisel selle mõju leevendamist. See on tervishoiuteenuste lahutamatu osa, mille eesmärk on tagada ravi ohutus ning minimeerida riske, pakkudes kvaliteetset ja turvalist tervishoiuteenust.
Igal aastal miljonid patsiendid üle maailma tervishoiuteenuse osutamisega seotud kahju, mida oleks võimalik vältida. Kahjude ennetamine tervishoius on rahvatervise seisukohast oluline, igaüks meist puutub elu jooksul kokku tervishoiusüsteemiga, kuid mitte kõik ei tea, et ka patsiendil endal on oluline roll ohutuse edendamisel.
Kuidas saad sina patsiendiohutusse panustada?
Jälgi meie kodulehte – jagame Patsiendiohutuse teadlikkuse nädala jooksul iga päev kasulikke nõuandeid ohutu tervishoiu edendamiseks!