22.augustil alustas Kohtla-Järve korpuses tööd ehhokardiograafia kabinet

Tööd alustanud ehhokardiograafia kabinet asub korpuse esimesel korrusel (neuroloogiaosakond) kabinetis B1043. Nüüdsest ei pea Kohtla-Järvelt pärit ambulatoorsed patsiendid sõitma Purule vaid saavad läbida uuringu kohapeal. Et rohkelt patsiente on just neuroloogiaosakonnast, siis nüüd on palju mugavam tuua statsionaarseid haigeid protseduurile, mis tähendab, et neid ei pea transportima enam Purule.

Kabinetis viiakse läbi nii transtorakaalseid kui ka söögitorukaudseid uuringuid, mis kestavad 45-60 minutit. Vajalik on arsti saatekiri, kus on näidatud uuringu läbiviimise eesmärk, saadud ravi ja patsiendi andmed ning samuti peab patsiendil kaasas olema elektrokardiogramm. Kabinet töötab igal tööpäeval kella 8.00-st kella 16.00-ni. Ambulatoorsete ja statsionaarsete patsientide registreerimine toimub telefonil 337 8780 (funktsionaaldiagnostika osakonna sekretär) või telefonil 339 5018 (kabineti õde).

Südame ultraheliuuring annab ülevaate südame ehitusest, südame pumbafunktsiooni adekvaatsusest, südameõõnte suurusest, südameklappide töö korrektsusest ning südame strukturaalsetest defektidest. Samuti on uuringuga võimalik nähtavaks teha vere liikumine südames ja sellega on võimalik diagnoosida hemodünaamika e. vereringe häireid.

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo