Alguse sai vastsündinute heategevuskampaania

Kodutekstiilide tootja AS Wendre alustas koostöös Tallinna Lastehaigla Toetusfondi ja Eesti Ämmaemandate Ühinguga heategevusprojekti, millega kingib järgmise kolme aasta jooksul igale Eestis sündivale lapsele tekist ja padjast koosneva komplekti. Sel ajal sünnib Eestis umbes 45 000 last ning investeeringu kogumaht on üle 500 000 euro. 

Esimese magamiskomplekti andsid 9. veebruaril Pärnu haigla naiste- ja lastekliinikus üle Tallinna Lastehaigla Toetusfondi patroon Evelin Ilves, sotsiaalminister Hanno Pevkur ja Wendre nõukogu esimees Peter Hunt. 

Beebide kinkekomplektis on padi mõõdus 35x55cm ning tekk 120x110cm. Tooted on valmistatud peamiselt looduslikest materjalidest ja neid on testitud mitmete lastesõbralike omaduste suhtes – näiteks sobib kangas lapse PHga, on pesu-, tõmbe- ja rebimiskindel ning toodete koostisosad on õhku läbilaskvad. 

Projekti kestvuseks on Wendre esialgu planeerinud kolm aastat ning aastas loodetakse kinkida veidi enam kui 15 000 komplekti. Koos toodete välja töötamisega kujuneb kolmeaastase projekti maksumuseks üle 500 000 euro. Kingituste üle Eesti paiknevatesse haiglatesse toimetamisel on õla alla pannud kullerfirma DPD, kes need oma kuludega kohale viib. 

Padja-teki komplekti saavad oma haiglast kõik alates käesoleva aasta 1. jaanuarist sündinud laste vanemad. Meie haiglas on tänase päeva seisuga vanematele üle antud 91 komplekti.

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo