Haiglas tähistati õdede päeva

D750 DSC1855Ida-Viru Keskhaiglas tähistati täna (12.05) rahvusvahelist õdede päeva konverentsiga „Õed – liikumapanev jõud muutusteks“. Konverentsi eel tunnustati parimaid õdesid ja hooldajaid.

„Meditsiiniõed on läbi sajandite olnud patsiendi jaoks vaata, et kõige tähtsamad meditsiinitöötajad – ühenduslüli patsiendi ja arsti, patsiendi ja muu maailma vahel“, tunnustas haigla ülemarst Aime Keis õdede rolli enda tervituskõnes. Ta lisas: „Kaasaegne tervishoid liigub õendusele veelgi suurema rolli andmise, iseseisva õendusabi ja iseseisva õendusvastuvõtu suunas.“

Konverentsil käsitleti tööandja vaadet õenduse rolli suurenemisele, hariduse ja meeskonnatöö tähtsust õenduses, õendusabi kättesaavavaks muutmise ja selle kvaliteedi tagamisega seonduvaid küsimusi, teooria ja praktika vahekordi ning ämmaemandate tulevikuvaadetest.

Rahvusvahelist õdede päeva tähistatakse Rahvusvahelise Õdede Nõukogu (IND) poolt alates 1965. aastast Florence Nightingale'i (1820-1910) sünnipäeval, keda peetakse õenduse kutseala rajajaks.

Rahvusvahelise Õdede päeva puhul tunnustati parimaid vastavalt „Tubli õde“ ja „Tubli hooldaja“

Margarita Mikk, II sisekliiniku õde

Liidia German, I sisekliiniku õde

Olga Rublenkova, intensiivravi õde

Nadežda Jakovleva, polikliinilise teenistuse õde

Kaleria Panitševa, EMO õde

Jana Vassiljeva, tuberkuloosi õendusjuht

Valentina Fjodorova, sisekliiniku õendusjuht

Inna Agapova, intensiivravi õenduse hooldaja

Liia Plistkina, EMO õenduse hooldaja


Lisatud foto parimate õdede ja hooldajatega (fotol ei ole Inna Agapovat)

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo