Haigla töö viirusepuhangu ajal

covid 19 coronavirus 750x375

Seoses eriolukorra lõppemise, aga ülemaailmse pandeemida jätkumisega toimub Ida-Viru Keskhaiglas töö vastavalt Terviseameti poolt kehtestatud reeglitele.

 Viirusepuhang ei ole ka Eestis lõplikult möödas ning Terviseamet on seadnud ravitööle täiendavaid tingimusi, mida tuleb järgida.

 Haigla või polikliiniku sissepääsu juures asub kontrollpunkt, kus tervishoiuasutuse töötaja:
- piirab kuni külastuskeelu lõppemiseni külastajate juurdepääsu ja saatjate sisenemise, kelle viibimine hoones pole hädavajalik;
- palub kõikidel sisenejatel teostada käte antiseptika;
- võib piirata sissepääsu ajutiselt, kui vastuvõtu alguseni on üle 15minuti aega või kui protseduuride ruumi ukse taga ei ole võimalik järjekorda hajutada;
- annab respiratoorsete haigusnähtudega patsiendile meditsiinilise maski, mille kandmine on kohustuslik kuni tervishoiuasutusest lahkumiseni.

Sissepääs haiglasse ja polikliinikutesse on piiratud (osa uksi suletud). Kuna tervisemajad ja polikliinikud töötavad vähendatud ootealadega, siis palun vastuvõtule tulla väga täpselt.

Ahtme üksuse kohta vaata siit.

Vaata ka Korduma kippuvad küsimused

Ambulatoorsed vastuvõtud, uuringud ja protseduurid toimuvad osaliste piirangutega, millest patsienti informeeritakse personaalselt.

Endoskoopilisele ja röntgenuuringule tuleb eelnevalt registreeruda telefonil 33 111 33.

Patsientidega, kelle ambulatoorsed vastuvõtud tühistati, võtab haigla töötaja ise ühendust.

Täpsemat informatsiooni erakorraliste vastuvõttude ja protseduuride teostamise kohta saab registratuurist telefonil 33 111 33.

Kõikide haiglas viibivate patsientide külastamine ja neile pakkide edastamine on keelatud vähemalt kuni 31. juulini (mil võidakse külastuskeeldu pikendada; erandid raviarsti kooskõlastusel).

Alates 18.05.2020 lubatakse haiglasse sünnituse juurde üks terve tugiisik, kelleks võib olla lapse isa või muu lähedane pereliige. Pereliige peab lahkuma haiglast, kui sünnitaja viiakse sünnitustoast üle sünnitusjärgsesse palatisse.

Alates 1.juunist on rasedaga koos lubatud UH uuringule üks terve saatja, kes on läbinud eeltriaaži ja kannab maski. Perekondadena (mees + lapsed + jne) tulek on endiselt keelatud.

Günekoloogilist ultraheli uuringut või vastuvõttu vajaval alaealisel patsiendil võib samuti olla üks saatja.

Erivajadusega patsiendiga on haiglasse/polikliinikusse lubatud üks saatja (liikumispuudega patsiendil abistaja, kuulmispuudega patsiendil viipekeele tõlk jms).

Hooldekeskuse klientide külastamine on lubatud külastusgraafiku alusel (registreeimine tel 56700815) ja jälgides täiendavaid ohutusmeetmeid.

Vastavad piirangud on kehtestatud nii patsientide kui personali kaitseks.

Koroonakahtluse korral järgi Terviseameti ja Perearstide Seltsi soovitusi ja testimisele saamiseks pöördu perearsti poole. Põhiline on vahetute inimkontaktide vältimine nakatumise ärahoidmiseks.

 

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo