IVKH nõukogu: haigla on kohanenud pandeemia tingimustega

DSC 1640 Valeri KorbTeisipäeval (25. augustil) toimus Ida-Viru Keskhaigla nõukogu korraline koosolek, kus arutati 2020. aasta esimese poolaasta majandustulemusi ning tutvuti sisekontrolli läbiviidud auditite tulemustega.

„Eestis levinud COVID-19 pandeemia tegi omad korrektiivid ka Ida-Viru Keskhaigla töökorraldusse ja eelarvesse ning jätkub pidev kohanemisvajadus muutuva olukorraga “ ütles nõukogu esimees Valeri Korb. „Kui I poolaastal piirati mitmeks kuuks märkimisväärselt plaanilise vastuvõtu mahtu, siis nüüd tuleb patsientide ravida tavapärasest suuremas mahus. Samas Järve tervisemaja rekonstrueerimine ning Ahtme aktiivravikompleksi ja tervisekeskuse ehitus on kulgenud plaanipäraselt,“ lisas Korb.

Plaanilise töö piiramine vähendas haigla sissetulekuid, samas tekkisid seoses koroonaviirusega erinevad lisakulud, mille kompenseerimise osas ei ole veel täit selgust.

Ajavahemikul mai 2019. a. – juuni 2020. a. on haiglas läbi viidud meditsiinilise materjali kasutamise audit, 12 tegevusauditit ning sisekontroll menetlenud on 19 juhtumit. Mitmeid haigla juhtimissüsteemi dokumente on täiendatud huvide konflikti täpsemaks defineerimiseks ning ennetamiseks, kinnitamisel on riskijuhtimise põhimõtted.

Nõukogu koosolekul osalesid kõik nõukogu esimees Valeri Korb, nõukogu liikmed Ljudmila Jantšenko, Niina Aleksejeva, Jana Jaal, Tanel Laisaar ja Maret Tark, auditikomitee liige Lily Salus ning haigla juhatus koosseisus Tarmo Bakler, Toomas Kariis ja Tarmo Tohver.

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo