27. detsembril algas üleriigiline SARS-CoV-2 vastu immuniseerimine ning esimeste vaktsiini saajate seas on Ida-Viru keskhaigla töötajad.

Jelena Rozinko

Esimese tarnega saabus meie haiglasse 130-le inimesele mõeldud vaktsiinide kogus. Vastavalt Terviseameti korraldusele kuuluvad esmajärjekorras vaktsineerimisele eesliini tervishoiutöötajad. Meie haigla esimeste SARS-CoV-2 viiruse vastase vaktsiini saajate seas on COVID-19 haigete raviga seotud  meditsiinitöötajad, erakorralisi patsiente käsitlevad meditsiinitöötajad ja COVID-19 osakondade tugipersonal.

Ida-Viru Keskhaigla juhatuse esimees Tarmo Bakler märkis vaktsineerimise algusele eelnenud sõnavõtus, et Ida-Viru Keskhaigla on osa Eesti haiglavõrgust ning on loomulik, et COVID-patsiente ravivad meedikud on koos teiste meditsiinitöötajatega esimesel päeval vaktsineeritavate seas.

"Töötajate kaitsmine on oluline ja seetõttu on Terviseameti otsus alustada vaktsineerimist just suuremat COVID-19 haigete ravikoormust kandavatest haiglatest igati mõistetav. Samas peab tõdema, et vaktsineerimise algus ei muuda koheselt üldist olukorda – jätkuvalt on vajalik nii haiglas kui ka kõikjal mujal järgida tänaseid nakkuse vältimise reegleid," ütles Bakler.

Vaktsineerimine algas meie haiglas pühapäeval 27. detsembril ning sellel päeval said oma kaitsesüstid kätte 55 töötajat. Kõige esimeseks SARS-CoV-2 vastu immuniseeritud Eesti elanikuks sai meie kolleeg dr Jelena Rozinko.

Dr Rozinko on Kohtla-Järvelt pärit noor arst, kes on lõpetanud Tartu Ülikooli ning astunud sügisest residentuuri. Juba kevadel  töötas ta abiarstina Ida-Viru keskhaiglas COVID-19 haigetele mõeldud EMOs. See aitas tal veenduda, et nakkushaiguste valdkond 

 „Praegusel ajal on haiglas väga palju tööd ja tunnen kogu aeg, et täidan just endale määratud missiooni," ütles dr Jelena Rozinko. „Vaktsiinide kirgliku fännina väärtustan väga seda, et saan Eestis esimesena SARS-CoV-2 vastase vaktsiini."

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo