17. maist alustavad tööd Ida-Viru keskhaigla Ahtme ja Järve vaktsineerimiskeskused

L korpus

17. maist avab Ida-Viru keskhaigla Ahtme- ja Järve tervisemajades vaktsineerimiskeskused, mis võimaldavad pakkuda vaktsineerimise võimalust loodetavasti kõikidele soovijatele.

Vaktsineerimiskeskused asuvad: Ahtme tervisemajas, aadressil Ilmajaama 14, L-korpus, Ahtme linnaosa, Kohtla-Järve. Sissepääs Ilmajaama tänava poolt.

Järve tervisemajas, aadressil Ravi 10d, D-korpus, Järve linnaosa, Kohtla-Järve.

Vaktsineerimise võimalust pakub haigla seitsmel päeval nädalas. Vaktsineerimisele pääsemiseks tuleb eelnevalt broneerida aeg. Vaktsineerimise aega saab broneerida üleriigilises digiregistratuuris või helistades haigla registratuuri telefonil 33 111 33.

 

11. mail toimunud sotsiaalministeeriumi pressikonverentsil ütles vaktsineerimise korraldamise töörühma asejuht dr Arkadi Popov, et Ida-Virumaale sai suunatud suurem kogus Moderna vaktsiini just sel põhjusel, et kahe doosi vahele jääb nt Pfizer/Biontech ja AstraZeneca vaktsiiniga võrreldes lühem aeg – 4 nädalat – nii saavad keskused kiiremini korraldada kahe doosiga vaktsineerimise.Ida-Viru keskhaiglas on vaktsineerimisvõimalus avatud kõikidele inimestele alates 18. eluaastast. Vaktsineerimiseks kasutatakse Moderna, Jansseni ning AstraZeneca vaktsiini. Eesti immunoprofülaktika ekspertkomisjon soovitab kasutada Moderna ning Jansseni vaktsiini alates 18. eluaastast, AstraZeneca vaktsiini üle 50-aasta vanustel inimestel.

Meelespea vaktsineerimisele tulijale:
• Palume tulla registratuuri mitte varem kui 15 min kutsel märgitud ajast.
• Kaasa võtta isikut tõendav dokument.
• Immunoprofülaktika ekspertkomisjon soovitab COVID-19 läbipõdenuid vaktsineerida ühe doosiga alates 6. kuust pärast tervenemist.
Vaktsineerimise broneerimisel:
• kinnitan, et olen tutvunud vaktsiini võimalike kõrvaltoimetega ning tean, et kõige sagedasemateks kõrvaltoimeteks on isemööduvad süstekoha valu, punetus ning palavik;
• arvestan, et pärast vaktsineerimist jään Ida-Viru Keskhaigla vaktsineerimispunkti 15 minutiks meditsiinipersonali jälgimisele, et ägeda reaktsiooni korral saada õigeaegne abi;
• tean, et vaktsineerima tulles pean olema täiesti terve ning haigestumise korral annan võimalikult ruttu sellest teada

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo