Gruppide eesmärgiks on pakkuda kogukonna põhimõttel kogemuste ja inspiratsiooni jagamisel tuge insulti põdenud inimesele ja/või tema lähedastele. Virtuaalsete tugigruppidega on oodatud liituma kõik huvilised, keda on insult lähedalt või kaudselt puudutanud või keda üldiselt huvitab tervislik eluviis.
Insuldi projektijuht Evelin Kruusalu: "Insuldiprojekti algstaadiumis kavandasime füüsilise kontakti vormis tugigrupi loomist, ent siis ei teadnud me ette näha saabuvat epidemioloogilist olukorda, mis takistas inimeste kokkusaamisi ning kokkupuuteid drastiliselt. Sellegipoolest nägime, et insuldipatsientidel ja nende lähedastel on vajadus vahetada kogemusi ning jagada mõtteid haigusest taastumise või selle raviteekonna osas. Seetõttu oleme veendunud, et virtuaalne tugigrupp saab olema hea algus, millest viirusliku olukorra taandumisel saavad välja kasvada ka reaalsed grupiliikmete kohtumised."
Ida-Viru keskhaigla neuroloogia vanemarst dr Katrin Põld: "Tervishoiutöötajad ei saa toetada insulti põdenud inimesi ega nende lähedasi insuldijärgse elu kõigis aspektides. Igapäevaeluga toimetuleku nippe ja mõtteid on kõige mõttekam jagada just sarnase kogemusega inimeste tugigrupis. Tugigrupi eesmärgiks on ka turvaliselt välja elada oma emotsioone, küsida nõu, jagada inspiratsiooni ja edusamme."
Virtuaalsed insulditeemalised tugigrupid "Elu pärast insulti" ja "Жизнь после инсульта" koondavad kogukonda, kellel on üksteisele jagada kogemusi, inspiratsiooni, mittemeditsiinilist nõu ja olla üksteisele toeks.
Ida-Viru keskhaiga insuldi arendusprojekt kestab kuni 31.12.2022, projekti rahastab Eesti Haigekassa.
Grupi leiad siit