Kogumaksumus (EUR): 11 847 036,54
Abikõlblik kulu (EUR): 4 384 901,27
Toetuse määr (%): 43,48
Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus (EUR): 1 906 555,07
Omafinantseering abikõlblikes kuludes (EUR): 2 478 346,20
Kogu omafinantseering (EUR): 9 940 481,47
Projekti abikõlblikkuse periood: 1. september 2015. a – 28. veebruar 2021. a.
Rekonstrueeritud Järve tervisemaja avati detsembris 2020.
Projekti strateegilisteks eesmärkideks mis tagab elanikele senisest suurema valiku esmatasandi ja esmatasandi tervishoiuteenust toetavate terviseteenuste on:
• Tagada Kohtla Järve linna ja Toila valla elanikele terviseteenuste hea kättesaadavus (pidades silmas koduläheduse printsiipi) ja kvaliteet, et oleks järjepidevalt tagatud kõik esmatasandi tervishoiuteenused.
• Tagada tervisehoiuteenuste osutamisel kliendikesksus (rahulolu teenustega) ning võrdsed võimalused kõigile teenuse vajajatele (mh lühikesed vastuvõtujärjekorrad).
• Tagada pakutavate tervishoiuteenuste komplekssus ja mugavus klientidele, kus kõik terviseprobleemid saavad lahendatud ühtses esmatasandi tervisekeskuses.
• Arendada senisest enam õendustegevust, mis on võimalik toimivas esmatasandi tervisekeskuses, kus tagatud piisavalt perearste, pereõdesid ja vajalikke ruume.
• Toetada teenuspiirkonna elanike tervisekäitumise ja eluviiside parandamist.
Nimetatud strateegiliste eesmärkide täitmiseks kavatsetakse 2021.aastaks rekonstrueerida ja kasutusele võtta Järve Tervisemaja Ida-Viru Keskhaiglale kuuluvates ruumides Ravi tn 10D netopinnaga ligi 8300m², millest abikõlbulik pind on ligi 4200m² . Euroopa Regionaalarengu Fond toetab rekonstrueerimist 1,9 mln euroga.
Projekti teostumise tulemusena tekib ühtne ja funktsionaalne Järve Tervisemaja, kus jätkavad tegutsemist kaasaja tingimustele vastavates rekonstrueeritud ruumides: esmatasandi tervishoiuteenused (üldarstiabiteenus, koduõendusteenus, ämmaemanda iseseisva vastuvõtu teenus, füsioteraapiateenus, psühholoogilise ja sotsiaalnõustamise teenus) ning esmatasandi teenuseid toetavad teenused (ambulatoorne eriarstiabi, apteegi-, hambaravi-, töötervishoiu- ja rehabilitatsiooniteenus ning ortopeediliste abivahendite andmise teenus).
Projekti elluviimise tulemusena:
• paraneb ruumistandard
• paranevad võimalused korraldada pereõdede iseseisvaid vastuvõtte
• paraneb koduõendusteenuse, füsioteraapia ja psühholoogilise nõustamise teenuse kättesaadavus
• lüheneb ja lihtsustub patsiendi teenuse ja ravi saamise protsess füsioteraapiateenuse osas.