Neljapäeval, 12.oktoobril võõrustasime teiste haiglate personali- ja koolitusosakondade juhtivtöötajaid. Kohtumine toimus hiljuti valminud M-korpuse saalis. Külalised võttis vastu meie haigla personalijuht Ülle Politajev. Tema valmistas ette detailse esitluse, mille alusel tutvustas külalistele Ida-Viru Keskhaigla numbrilisi põhinäitajaid, personali struktuuri, värbamismetoodikat, sh pöörates tähelepanu tööotsijate kandideerimisaktiivsusele vabade töökohtade täitmiseks.
Oluline esitluse teema oli ka töötajate järelkasv, mille keskmes on haigla töötajate pidev koolitamine ja kompetentsi tõstmine tervishoiu- ja tugiteenuste kvaliteedi parendamiseks, ja koostöö partnerorganisatsioonidega. Ülle tõi välja, et haigla tegeleb aktiivselt ja järjepidevalt tervishoiu valdkonna ja erialade tutvustamisega noortele. Haigla partnerite hulgas on Jõhvi Gümnaasium ja Kohtla-Järve Gümnaasium, kus korraldame meditsiiniga seotud valikainete õppemooduleid, mille eesmärk on äratada või suurendada gümnasistide huvi tervishoiu erialade omandamise vastu pärast keskkooli lõpetamist. Lisaks on suure tähtsusega koostöö tervishoiukõrgkoolide ja TalTechiga. Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Kohtla-Järve struktuuriüksuses (Kukruse filiaal) õpitakse õeks ja hooldajaks, ja paljud tudengid leiavad tee meie haiglasse juba õppimise ajal. Tänu filiaali asukohale saavad kohalikud inimesed õppida, läbida praktikat ja töötada kodukandis. See aitab leevendada õdede puudust. Koostöös Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga oleme käivitanud radioloogiatehnikute ja bioanalüütikute väljaõppe haigla praktikabaasil. Lisaks tervishoiutöötajatele on suur nõudlus meditsiinitehnikute ja -füüsikute järele.
Fookuses olid samuti ühisüritused töötajatele, mis mõjuvad positiivselt kolleegide motivatsioonile ja tugevdavad omavahelisi suhteid.
Kohtumisel osales Skype'i vahendusel ka Sotsiaalministeeriumi esindaja, kes tegi presentatsiooni, mille tuumikud olid rahvastiku tervise arengukavas sisalduv inimkeskse tervishoiu programm ja tervishoiutöötajate nappuse leevendamise strateegia. Esindaja rääkis programmidest "Arstid tagasi tervishoidu" ja "Õed tagasi tervishoidu". Muuhulgas rääkis ta kolmandate riikide tervishoiutöötajate tööle asumise edendamisest. Nende jaoks on kõige suurem väljakutse eesti keele selgeks õppimine.
Lõppakord oli ekskursioon mööda haiglakompleksi, mille tegi haldusjuht Koit Oras.