Uues haiglahoones valmis näidispalat

Kaksteist kuud pärast uue haiglahoone ehituse algust tutvustati 15.augustil näidispalatit.

Kuigi valmivas haiglahoones käib veel kommunikatsioonide paigaldus ning siseviimistlustööd, sai ühele tulevastest palatitest antud enamvähem lõplik viimistlus, et töötajad saaksid hinnata ruumi funktsionaalsust ja esitada ettepanekuid
Kahekohaline näidispalat on sisustatud kaasaegse ravivoodi, kapi ning tooliga. Seinal on meditsiiniterminal, kus asuvad meditsiiniliste gaaside, suruõhu- ja hapniku-otsikud ning väljundid arvuti ja interneti ühendamiseks. Oluline on, et palatis on patsiendi jaoks hügieeninurk, mis on kaasaegse lahendusega ja sinna pääseb vajadusel ka ratastooliga. Lisaks on palatis ka telerivõimalus.
Ülemõe Alevtina Uustalu sõnul on esimene, mida uues palatis vaatab, on ruumi ratsionaalsus ja turvalisus. Kui lihtne on personalil patsiendi ümber toimetada, talle vajalikke protseduure teha ja vajadusel voodiga palatist sisse ja välja liikuda. Spetsialistide (ehitaja projektijuht, arhitekt, sisekujundaja, ehituse järelevalve esindaja, meditsiinipersonal) hinnangul vastab näidispalat plaanitule. Ehitajatele tehti vigade kõrvaldamiseks vaid 20 pisimärkust.
Valmivas haiglas on ühe- ja kahekohalised palatid. Hoonesse tuleb 75 voodikohta, mis asuvad näidispalatiga analoogsetes ruumides. Lisanduvad intensiiv- ja päevaravi palatid.
Hetkel jätkuvad ehitusel platsi- ning sisemised kommunikatsiooni- ja maalritööd. Ehitustööd on planeeritud lõpetada 27.02.2013.

30.08.2012

 

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo