Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Ida-Viru Keskhaigla sügiskonverentsist on saanud traditsioon

11.oktoobril toimus Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Ida-Viru Keskhaigla III sügiskonverents. 11.oktoobril said täiendkoolituse ligi 110 Ida-Virumaa arsti, kellest suurem enamus olid perearstid.

Jõhvi kontserdimajas toimunud konverentsi eesmärk oli tõsta perearstide teadmisi.

Konverentsi teemad oli jaotatud kolme blokki: hambaravi, neeruhaigused ja ortopeedia. Ettekannete autorid olid vaheldumisi erialaspetsialistid Tartu Ülikooli Kliinikumist ja IVKH-st. Osalejad said kuulata erinevatel teemadel loenguid: Triin Jagomägi „Huule- ja suulaelõhedega laste ravi“, Anna Iljuštšenko „Uneapnoe käsitlus ortodondi pilguga“, Liidia Nossikova „Kserotoomia tekkepõhjused ja ravivõimalused”, Külli Kõlvald „Krooniline nefriit” ning Sirje Leedo „Kroonilise neerupuudulikkuse laboratoorne diagnostika”, Veronika Iljina "Urotuberkuloos", Vassili Zagura „Osteoporoosi kaasaegsest käsitlusest” ning Marje Uudeküll „Reieluukaela murrud ja nende ravi võimalused”.

Täiendõppel osalesid perearstid, nii Ida-  kui ka Lääne-Virumaalt. Lisaks perearstidele osalesid koolitusel ka eriarstid, s.h. stomatoloogid Ida-Virumaa haiglatest. Perearstide ja erialaarstidega koos olid end täiendama tulnud ka õed. 

26.10.2012

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo