Ida-Viru Keskhaigla avab aktiivravikorpuse

PRESSITEADE

02.05.2013

Reedel, 3.mail avatakse pidulikult Ida-Viru Keskhaigla uus aktiivravikorpus Kohtla-Järve Ahtme linnaosas. Uue korpuse avamisel osalevad Riigikogu liikmed, sotsiaalminister, Haigekassa juhatuse esimees ja teised.

Uus aktiivravikorpus hakkab funktsioneerima ühtse tervikuna koos olemasoleva Puru haiglakorpusega.

Uues ravikorpuses paiknevad aktiivravi kõige olulisemad üksused: erakorralise meditsiini osakond ja vajalikud diagnostikateenused, sünnitusblokk, intensiivraviosakond, operatsiooniplokk, kirurgiliste osakondade palatid ning päevakirurgia üksus. Hoones on 75 kirurgiliste erialade statsionaarse ravi voodikohta, 15 intensiivravi-, 12 sünnitusosakonna ning 15 päevakirurgia voodikohta.

Ida-Viru Keskhaigla juhatuse esimees Tarmo Bakler: „Uue ravikorpuse valmimisel on sügavam sisu kui ainult ehituslikult uue hoone kasutuselevõtmine ja sellega seonduvalt patsientidele tänapäevaste tingimuste pakkumine. Tänavu maikuust muutub Ida-Viru Keskhaiglas veelgi enam headele kliinilistele tavadele vastavaks kogu aktiivravi patsientide ravikorraldus. Ülimalt oluline on see, et pakume Ida-Virumaal meedikutele samaväärset töökeskkonda nagu see on standardiks kujunenud Eesti suuremates keskustes. Samamoodi nagu hinnatakse keti tugevust, ei tohiks ka üleriiklikus haiglavõrgustikus olla nõrku lülisid.“

Ehituse rahastamist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond. Ehituse ja seadmete üldmaksumus oli ligikaudu 21 miljonit eurot. Uues korpuses antakse abi kõigile selles piirkonnas erakorralist abi, operatiivset ning intensiivravi vajavatele patsientidele.

Täies mahus on Ida-Viru Keskhaigla uus aktiivravikorpus valmis patsientide vastuvõtmiseks lähinädalatel.  

 

Lisainfo:

Tarmo Bakler

Ida-Viru Keskhaigla juhatuse esimees

tel 339 5003

 

Anneli Bogens

SA Ida-Viru Keskhaigla kommunikatsioonijuht

tel 33 95 183

www.ivkh.ee

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo