Lööklaineravi aparaat – uudne ravisüsteem taastus- ja hooldusravikliinikus

Alates juuli lõpust on taastus- ja hooldusravikliinikus kasutusel uudne lööklaineravi aparaat.

Lööklaineravi aparaat on uudne ravisüsteem, kus pulseeriva mehaanilise surve abil tekitatakse lööklained mõjutatava piirkonna pehmetes kudedes. Lööklainete jada kutsub valulikus piirkonnas esile kudede verevarustuse ja ainevahetuse paranemise.

Lööklaineravi terapeutiline efekt põhineb biomehaanilise stimulatsiooni metoodikal, mille raames rakendatakse lühenenud või väljavenitatud lihastele ja -liigestele vibreerivaid pulsse. Aparaat kasutab stimulatsiooniks kõrge sagedusega lööklaine pulsse, millega tagatakse maksimaalne löökide tungimine kudedesse. Selle tulemusel kude puhastub ning kesk- ja perifeerse närvisüsteemivaheline interaktsioon paraneb.

Protseduurid sobivad erinevate kõõluste ja kõõluste kinnituskohtade ülekoormuslike haigusnähtude ravimiseks.

Nimetatud teraapiaga on võimalik saavutada paremaid tulemusi kiiremini kui mõne pikemat aega kestva alternatiivse füsioteraapilise protseduuriga.

Peamised näidustused on tendinopaatiad, entesopaatiad, kaltsifitseeriv kõõluse põletik, labajala sidekirme põletik ja nn „kukekannus”, kannakõõluse tendinopaatia, lateraalne ja mediaalne epikondüliit, põlvekedre ülekoormussündroomid, bursiidid, iliotibiaaltrakti sündroom, lihaste ülekoormusvalud.

Vastunäidustusteks on rasedus, kardiostimulaatori olemasolu, kasvajad, osteoporoos, hüübivushäired, ägedad vigastused, liigesproteesid, polüneuropaatiad.

Kuidas on antud protseduuri võimalik saada?

Kindlasti peaks kõigepealt konsulteerima taastusravi arstiga. Protseduuriks on vajalik saatekirja olemasolu ning teostamise aeg tuleb eelnevalt kokku leppida taastusravi registratuuris telefonil 339 5101.

Raviprotseduuri teostatakse keskmiselt 2 - 4 korda, 7 - 10 päevaste vaheaegadega.

Ühe protseduuri hind on 7 €.

16.08.2013

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo