Tartu Tervishoiu Kõrgkool avab sügisest Ida- ja Lääne-Virumaal radioloogiatehnikute õppe, et leida sealsetele haiglatele spetsialiste kodukandist, Virumaalt.
„Radioloogiatehnikuid on vaja kõikjal üle Eesti, kuid Virumaal on nende vajadus eriti tuntav. Õppimisvõimaluse loomine kodupiirkonnas avab ukse laiemale õppijate sihtrühmale. Loodame, et haiglate juurde õppebaaside loomine tekitab positiivse sideme tervishoiuasutustega ning loob hea eelduse tööle asumiseks. Üliõpilastel on võimalik alustada tööd abiradioloogiatehnikutena juba õpingute ajal,“ selgitas SA Ida-Viru Keskhaigla õendusjuht Alevtina Uustalu, miks on oluline, et Tartu Tervishoiu Kõrgkool koolitab spetsialiste regionaalselt, Lääne- ja Ida-Virumaal.
SA Narva Haigla radioloogiatehnik Julia Gremova sõnas, et kodumaakonnas õppimine loob üliõpilasele ka turvatunde, kuna puudub vajadus liikuda võõrasse keskkonda. „Õppeprotsesside läbiviimine piirkonnas, kus elab täna meie oodatav õppija ning kus on olemas ka töökohad, toetab ka siinse ettevõtluse jätkusuutlikkust,“ tõdes AS Rakvere Haigla juhatuse esimees Ain Suurkaev.
Tartu Tervishoiu Kõrgkooli radioloogia ja bioanalüütika osakonna juhataja Zinaida Läänelaid lisas, et ka kõrgkooli missioon on koolitada spetsialiste just seal, kus neid kõige enam vajatakse ning taoline regionaalne koostöö muudab radioloogiatehnikute ettevalmistuse veelgi efektiivsemaks.
Radioloogiatehnik on spetsialist, kes teostab radiodiagnostilisi ülesvõtteid (röntgen, ultraheli jt) ja raviprotseduure, et edendada ja säilitada inimeste tervist ning ennetada ja diagnoosida haigusi. Radioloogiatehnikuid koolitab ainukesena Eestis Tartu Tervishoiu Kõrgkool, õppe pikkus on 3,5 aastat. Õppetöö Ida- ja Lääne-Virumaal hakkab toimuma eelkõige Narva Haiglas, Rakvere Haiglas ning Ida-Viru Keskhaiglas, aga ka maksimaalselt 20 päeva semestris Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis kohapeal.
Suurkaevu sõnul kasutavad radioloogiatehnikud oma igapäevatöös väga kaasaegset tehnikat, mis uueneb ja areneb pidevalt, mistõttu on radioloogia valdkonnas töötamine igapäevaselt põnev toimetamine patsientide raviprotsesside korraldamisel. Nii Lääne-Viru kui Ida-Viru haiglates on nii õppetööks kui ka radioloogiatehnikutel töötamiseks olemas kaasaegsed uuringuseadmed, näiteks arkoskoop, ortopantomograaf, mammograaf, kompuutertomograaf, ultraheli- ja röntgeniaparaadid jne.
„Radioloogiatehnikutel on oluline roll kaasaegses meditsiinis. Tulevane radioloogiatehnik saab õppida nii inimese füsioloogiat kui ka arvutitehnikat - seega sobib väga see hästi neile, kellele mõlemad valdkonnad huvi pakuvad. Amet võimaldab nii iseseisvat tööd kui ka meeskondlikku tegevust,“ sõnas Uustalu kokkuvõtvalt.
Kõikidele huvilistele, kes soovivad sel sügisel alustada õpinguid radioloogiatehniku õppekava Virumaa õppegrupis, toimub kolmapäeval, 31. märtsil kell 14 infotund, täpsem info nooruse.ee/radioloogiatehnik.
Lisaks Virumaale alustavad radioloogiatehniku õppekava õpperühmad sellel sügisel ka Tallinnas ja Tartus. Vastuvõtu kohta leiab täpsemat informatsiooni kodulehelt nooruse.ee/vastuvott.
Lisainfo:
Ain Suurkaev, AS Rakvere Haigla juhatuse esimees, , tel 322 9010
Julia Gremova, SA Narva Haigla radioloogiatehnik ja õppeprotsessi koordineerija, , tel 5554 8080
Alevtina Uustalu, SA Ida-Viru Keskhaigla õendusjuht, , tel 331 1146
Zinaida Läänelaid, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli radiograafia ja bioanalüütika osakonna juhataja, , tel 737 0227