Jõhvi Gümnaasiumis toimus sisukas simulatsiooniõppepäev, millel IVKH arst dr Aleksandra Šilova (pildil auto ees esimene) ja Karelli kiirabi tehnik Anton Golubev (pildil autos) tutvustasid abiturientidele kiirabitööd ja esmaabi andmise protsessi. Päev algas kiirabiauto näitamisega kooli hoovis ja pärast seda toimus loeng, mille käigus oli õpilastel võimalus täita praktilisi ülesandseid klassiruumis.
Kiirabiautos näitasid simulatsiooniõppe läbiviijad õpilastele meditsiinivarustust - EKG aparaati, defibrillaatorit (elustamisaparaati), lahaseid. "Näitasime lastele ravimikohvri sisu ja arutasime õpilastega, mida mis puhul kasutada. Vaatasime kommunikatsioonvarustusena kasutatavat tahvelarvutit ja raadiot ning selgitasime, kuidas häirekeskus jaotab kiirabi väljakutseid. Arutasime kutsungite prioriteete, ajalisi kriteeriume ja olukordi, kui tuleb kiirabiautole anda teed. Samuti mängisime läbi patsiendi transpordivõimalused, kus mina olin patsiendi rollis", jutustas doktor Šilova.
Teine osa toimus klassiruumis, kus õpilased jaotati 3 väiksesse rühma ja korraldati ajurünnak järgnevatel teemadel:
1) traumad (põletused, luumurrud, haavad ja verejooksud) ja nende esmaabi;
2) teadvuseta inimese abistamine;
3) kodune apteegikoti sisu ja kasutamine.
"Trauma töötoas arutasime koos, mida teha põletuse korral - kuidas vähendada kahjustust, mida haavale panna, mida mitte. Edasi arutasime haava sidumist ja verejooksu peatamise võimalusi. Järgnevalt õpetasime abiturientidele kipsi asetamist ning õpilased said üksteise peal kipsi asetamist harjutada. Jooksvalt arutasime alternatiivseid võimalusi jäseme lahastamiseks looduses viibimisel".
"Teadvuseta patsiendi puhul oli meil kasutuses 2 mannekeeni, kelle peal harjutasime patsiendi käsitluse algoritmi ja südamemassaaži. Samuti harjutasime kannatanu puhkeasendisse keeramist".
"Viimasena arutasime, miks on oluline hoida kodus apteegikott ja mida see peab sisaldama. Õpilased koostasid oma teadmiste põhjal koduse apteegikoti ravimite ja muude tarvikute nimekirjad ja jagasid teistele oma arvamusi sellest, mida on apteegikotis vajalik. Seejärel aitasime õpilastel kodust apteegikotti õigesti komplekteerida", resümeeris doktor Šilova ja lisas, et simulatsiooniõpe oli abiturientidele kasulik ja kaasahaarav.